Кралицата Летиција избра тесен секси фустан за прославата на 50. роденден

Кралицата Летиција избра тесен секси фустан за прославата на 50. роденден

пред 2 години

Гостите на концертот не го заборавија роденденот на Летиција и ѝ ја испеаја роденденска песна. Таа не криеше дека се радува. За роденденот убавата Шпанка избра нетипична комбинација во која ретко се појавува во јавноста.

Кралицата се одлучи за тенок тесен фустан до колената со потписот на брендот „Нина Ричи“. Фустанот е целосно покриен со светки во специфична темновиолетова боја, што доплнително привлече внимание.  Фустанот го комплетира со сини штикли од превртена кожа и плик-чанта во иста нијанса, како и дискретни обетки и свечена фризура.

 

Share
Scroll to Top