Крис Рок со девојката на романтична прошетка во Дубровник

Крис Рок со девојката на романтична прошетка во Дубровник

пред 2 години

Комичарот Крис Рок и неговата девојка актерката Лејк Бел се видени на романтична прошетка во Дубровник. Во градот пристигнале со глисер, а Крис за прошетката носел црна кошула и црни панталони, капа и очила за сонце.

dobivaj vesti na viber

Додека, пак, Лејк беше облечена во елегантно тесен темносин комбинезон и високи потпетици.

Парот фатени за раце го разгледуваа Дубровник и олабавено се прошетале по Страдун. 

Потсетуваме дека иако се шпекулираше дека комичарот е во врска со актерката Лејк Бел, но тоа тој никогаш не го потврди. Хрватските репортери беа првите кои го фотографираа парот како се шета низ Трогир држејќи се за рака минатата недела.

Share
Scroll to Top