Култната песна It’s My Life на Бон Џови слави 20 години

Култната песна It’s My Life на Бон Џови слави 20 години

пред 2 години

Хитот It’s My Life на бендот на Џон Бон Џови беше објавен пред точно 20 години. Песната беше објавена во 2000-та година и имше неверојатен успех како дел од седмиот студиски албум на пејачот, Crush и е прва, носечка песна на албумот.

Ја напишаа и ја продуцираа  Бон Џови, Ричи Самбора и Макс Мартин, па „It’s My Life“ се искачи на првото место на топ-листите во Австрија, Италија, Холандија, Португалија, Романија, Шпанија и Швајцарија. Очигледно песната ѝ се погоди на европскиот континент со оглед на успехот што го забележа.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime website TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

anime sites Komi Can’t Communicate

animedao Bleach

watch subbed anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

tải go88
Scroll to Top