Лејди Гага ќе ја пее химната на инаугурацијата на Бајден, Џеј Ло ќе одржи концерт

Лејди Гага ќе ја пее химната на инаугурацијата на Бајден, Џеј Ло ќе одржи концерт

пред 1 година

Поп-ѕвездата Лејди Гага ќе ја пее химната на инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден, а потоа мини-концерт ќе одржи Џенифер Лопез, јавија локалните медиуми.

Веста за нивното учество на свеченоста кога Бајден ќе положи заклетва, доаѓа еден ден откако беше најавено дека церемонијата ќе ја води Том Хенкс, а ќе настапат и Деми Ловато, Џон Бон Џови, Џастин Тимберлејк и Ент Клемонс.

Свечената заклетва на Бајден, ќе се одржи на 20 јануари. Тој на изборите во ноември беше изгласан за 46. претседтаел на САД.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

sites to watch anime AnimeDao JUJUTSU KAISEN

AnimeDao Dragon Ball Super Episode 128

One Piece

anime to watch AnimeDao Attack on Titan Final Season (Dub)

SK8 the Infinity Episode 7

tải go88
Scroll to Top