Лив Тајлер го победи Ковид-19, вели искуството било емоционално

Лив Тајлер го победи Ковид-19, вели искуството било емоционално

пред 8 месеци

Лив Тајлер (43) е најновата ѕвезда со позитивен тест за Ковид-19, споредувајќи го влијанието на вирусот со „локомотива“.

Актерката и ќерка на рокерот во Аеросмит, Стивен Тајлер, ја сподели веста на Инстаграм заедно со фотографија на која е со маска и со две од нејзините три деца. „Повторно обединети со моите најсакани. Какви само две недели“, напиша Лив

„Јас сум толку приватна и срамежлива личност и обично не споделувам такви работи, но ова е голема и чувствувам дека на сите ни требаат да ги споделуваме нашите приказни, да споделуваме информации, да собираме факти и свесност и главно да знаеме дека не сме сами во ова “.

Тајлер рече дека имала позитивен тест на корона на новогодишната ноќ.

„Се чував себе си и моето семејство безбедни“, напиша таа. „Правејќи се што можам за да го заштитам моето семејство и да ги почитувам правилата за заштита на другите. Одеднаш во утрото на последниот ден од 2020 година . Бум ме собори. Се вклучува брзо, како локомотива. Тајлер рече дека веста направила да се чувствува виновна во пандемијта што заразила повеќе од 23 милиони луѓе во САД. „Со него се вртат чувства на страв, срам и вина, од кого можеше да добиеш и од кого да заразиш., астрашувачки“, напиша таа.

Нејзиното семејство, сепак, се покажа како негативно.

„Има толку многу чудни елементи на оваа болест“, напиша таа. „Тоа влијае на сите поинаку. Постојат физички аспекти, но исто така и емоционални и психолошки. Тоа е подеднакво со вашето тело и ум. Секој ден различно. Да се ​​биде изолиран во соба самостојно 10 дена, е најмалку што можам да кажам “.

Лив рече дека се опоравила и чувствува сочувство кон другите пациенти и здравствените работници. „Многу сум благодарна што минав низ тоа и ги поминав деновите сами молејќи се за љубов кон сите кои се погодени и страдаат од ова“, напиша таа. „Оние кои неуморно работат на заштита и грижа за другите. Ви благодарам. Сите сме поврзани преку ова искуство“.

 

Share

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch High School DxD New (Dub) animedao Episode 12 assassination classroom animedao

WCOStream: Aikatsu Friends!: Kagayaki no Jewel anime episode 26 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Website https://4anime.biz: Watch Doraemon (Dub) 4anime Episode 2 persona 4 the animation crunchyroll

Lazi: https://lazi.vn/user/anime.freak

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animeflixnl/

Scroll to Top