Луис Хамилтон позитивен на корона и нема да вози во Бахреин

Луис Хамилтон позитивен на корона и нема да вози во Бахреин

пред 1 година

Возачот на Мерцедес, Луис Хамистон е позитивен на корона, па следниот викјенд нема да вози на трката за Големата награда на Бахреин. Тоа ќе биде втора трка на Бахреин една недела по друга, според новиот календар. На минатата трка, Хамилтон ја оствари својата рекордна 95 победа во кариерата.

Од тимот на Мерцедес за сега не откриваат детали за здравствената состојба на нивниот возач. Тие потврдија дека Хамилтон е позитивен на корона, но најавија дека дополнително ќе откријат кој ќе го замени на трката следниот викенд.

Share

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

watch anime dub ANIMEFLIX SK8 the Infinity

animeflix The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

animeflix My Hero Academia Season 3

anime streaming DARLING in the FRANXX

Scroll to Top