Македонецот Мартин Саздов и неговиот тим освоија прво место на Светското првенство во Дота 2

Македонецот Мартин Саздов и неговиот тим освоија прво место на Светското првенство во Дота 2

пред 1 година

Мартин Саздов – Сакса и неговиот тим Тундра Еспортс го освои трофејот на Светското првенство во Дота 2.

dobivaj vesti na viber

Професионалниот македонски е -спорт играч во финалето го победи Тимот Сикрет со 3 наспрема нула.

Македонскиот тим и светски првак Тундра Еспортс добива 8,5 милони долари од вкупниот награден фонд од 19 милиони американски долари.

Share
Scroll to Top