Македонија пред шанса за настап на СП во ракомет

Македонија пред шанса за настап на СП во ракомет

пред 8 месеци

Македонската ракометна репрезентација би можела да добие шанса за настап на Светското првенство во Египет, во случај селекцијата на САД го откаже своето учество.

Американците имаат 18 позитивни случаи на заразени играчи со коронавирус и тоа на ден пред официјалниот почеток на Мундијалот. Нивниот селекторот Роберт Хедин изјави дека ако е потребно ќе допатуваат во Египет и со 12 играчи, само да не го пропуштат Мундијалот.

Американците досега се немаат откажано, но доколку тоа се случи, Македонија е прва резерва.

Селекторот Хедин исто така е позитивен на коронавирус. Останува да се види како ИХФ ќе ја реши ситуација. САД се дел од групата Е на светското првенство а противници им се селекциите на Франција, Норвешка и Австрија.

 

Share

Website https://4anime.biz: Watch Spooky Kitaro: Giant Sea Monster 4anime Episode Full haikyuu season 4 4anime

AnimeDao: Wedding Peach DX (Dub) anime episode 4 online free at https://animedao.nl animedao dragon ball z

Animepahe: Attack on Titan: Wings of Freedom anime episode Full online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

AnimeFLV: Zinba (Dub) anime episode 52 online free at https://animeflv.uk kissanime

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimebe

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection

Scroll to Top