Марио Манџукиќ е нов играч на Милан

Марио Манџукиќ е нов играч на Милан

пред 1 година

Поранешниот хрватски репрезентативец, Марио Манџукиќ е нов играч на италијанскиот клуб Милан. Тој потпиша договор до крајот на сезоната за плата од 1,8 милиони евра.

Тој во понеделникот ги направи сите потребни лекарски прегледи и тестови и се чекаше само на официјална објава. Тој остана без клуб од март кога раскина со Ал Духаил. „Росоњерите“ не сакаа да ризикуваат и му понудиле договор на пола година, со можност за продолжување.

Манџукиќ ќе го носи бројод девет во новиот дрес.


Ќе ви се допадне

Share

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

animeheaven app AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

My Hero Academia

AnimeHeaven Bleach (Dub) Episode 358

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

tải go88
Scroll to Top