Марија Шерифовиќ ми рече дека ќе ме исфрли од шоуто ако не ослабам, една од учесничките на „Ѕвездите на гранд“ откри за грозните коментари кои ги добивала од жирито

Марија Шерифовиќ ми рече дека ќе ме исфрли од шоуто ако не ослабам, една од учесничките на „Ѕвездите на гранд“ откри за грозните коментари кои ги добивала од жирито

пред 3 години

Пејачката Крстиња Тодоровиќ, која се прослави во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, за првпат отворено зборуваше за тоа како добивала закани од жирито дека треба да ослаби, или во спротивно ќе ја исфрлат од натпреварувањето.

Таа рече дека кога се пријавила имала 160 киломграми и дека не била свесна за својот изглед, додека не добила грозни коментари од жирито.

„Марија ми рече дека доколку не ослабам лесно ќе ме исфрли. Таа ми рече дека пејачките кои и за 70% полошо пејат, но, пристојно изгледаат, можат да поминат. И од тогаш работите почнаа да се одвиваат лошо за мене“, рече Кристина.

„Само мислев како ќе се вратам во Црна Гора, затоа што јас и претходно слушав коментари и како ме оговараат за мојот изглед и дека никогаш нема да ослабам. Неко време одлучив и да не излегувам од дома“, рече пејачката.

Таа вели дека нејзината дебелина се должела заради тоа што постојано била под стрес.

„Бев многу врзана за мајка ми. Сите ми зборуваа дека тоа нема да излезе на добро. Кога беше болна, јас не излегував за да си играм со другите, туку седев покрај неа и ја држев за рака. Кога почина, спас и утеха побарав во храната и така до недоглед“, раскажа пејачката за „Гранд Онлајн“.

Таа вели дека многумина и делеле совети и ѝ кажувале како да ослабе.

„Пробав сè. Разни диети, режими на исхрана, за на крајот еден човек ми рече да се спасам и да одам на операција. Тогаш го намалив желудникот и сега имам помалку од 60 килграми“, рече Крстиња.

Share
Scroll to Top