Маја Шупут е бремена, пејачката ќе стане мајка на 41 година

Маја Шупут е бремена, пејачката ќе стане мајка на 41 година

пред 12 месеци

Хрватската пејачка Маја Шупут (41) и нејзиниот сопруг Ненад Татаринов го чекаат првото дете. Таа преку социјалните мрежи објави дека е во 15. недела од бременоста и напиша дека ова е најголемата и најубава вест што некогаш ја споделила со јавноста.

„Изненадување! Драги мои, не можам да ви ги опишам нашите чувства. Во нашето мало, но преполно со љубов семејство доаѓа принова како најголем дар и како алка која отсекогаш била посакувана. Се надевам следните 25 недели ќе поминат убаво и лесно“, напиша меѓу другото популарната музичарка.

По објавата, таа доби бројни честитки од фановите, а ѝ честитаа и колегите, меѓу кои и Северин и Нина Бадриќ.

Share

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Cooking with Valkyries II [Chinese Dub] anime episode 8 online free at https://animekisa.in anime sites

WCOStream: Broken Blade 5 (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream we bare bears

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/kissanimemx

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimelol

Scroll to Top