Меган Маркл тивко го сменила своето име на изводот на родените на бебето Арчи

пред 3 години

Изводот од Матичната книга на родените бил променет еден месец по раѓањето на Арчи и повеќе не ја наведува Рејчел Меган како мајка, туку нејзиното кралско височество, војвотката од Сасекс, објави британски „Мирор“.

Весникот тврди дека принцот Хари и Меган Маркл тивко ги избришале нејзините имиња од изводот на синот Арчи коментирајќи дека ова е потег без преседан.

Малиот Арчи е роден на 6 мај 2019 година, а неговото раѓање е регистрирано 11 дена подоцна, пред да се изврши промената на 5 јуни.

Документот веќе не ја покажува Рејчел Меган како мајка и наместо тоа, пишува – нејзиното кралско височество, војвотката од Сасекс. Невообичаената промена се случила во периодот кога се проширија шпекулациите за раздор меѓу Хари, брат му Вилијам и нивните партнери, пренесува „Сан“.

Тие тврдат дека ваквиот потег е вообичаен кај Кембриџови бидејќи сите три нивни деца ги имаат имињата на Кејт на изводите на родените.

Share
Scroll to Top