Меган Фокс и Брајан Аустин Грин и официјално се разведоа: Знам дека таа секогаш ќе ме сака

Меган Фокс и Брајан Аустин Грин и официјално се разведоа: Знам дека таа секогаш ќе ме сака

пред 3 години

Американската глумица Меган Фокс и нејзиниот колега Брајан Остин Грин и официјално се разведоа. Тие водеа бракоразводна постапка веќе една година, откако Меган поднесе барање минатата година во октомври. Двајцата беа десет години во брак и имаат три деца.

„Никој од нас не му направи ништо на другиот. Секогаш беше искрена кон мене и секогаш јас бев искрен кон неа. Знам дека секогаш ќе ме сака и знам дека семејството кое го изградивме ние кул и посебно. Одлучивме да не го изгубиме тоа. Сè уште сме пријатели и ќе останеме заедно поради децата“, рече Брајан.

За потсетување, Меган веќе со месеци живее со новиот дечко, раперот Машин Ган Кели, а Грин е во врска со танчерката Шарна Бургес. Поранешната двојка немаше предбрачен договор, па имотот ќе го поделат на половина.

Share
Scroll to Top