Меган ја наљути кралицата Елизабета затоа што гласаше

Меган ја налути кралицата Елизабета затоа што гласаше

пред 1 година

Американската глумица ја налутила британската кралица Елизабета Втора, затоа што го искористла своето право на гласање на американските претседателски избори.

Англиските медиуми пренесуваат дека кралските правила строг забрануваат членовите на кралското семејство да се мешаат во внатрешните работи и политики и да гласаат на избори за било која друга земја, па и во Велика Британија.

Меган ќе влезе во историјата како првата членка на кралското семејство, која гласала на едни избори и тоа американските. Ова не е првпат глумицата да ги прекрши кралските правила. Откако се пресели во САД, заедно со Хари одржаа неколку говори во кои ги поттикнувале гласачите да излезат на изборите.

Близок извор до кралското семејство вели дека кралицата ѝ е многу лута поради тоа и дека има намера да зборува со неа и Хари кога повторно ќе се видат.

Според неофицијални информации од дворот, кралицата наредила да се подготви имотот на кој престојувале Хари и Меган додека живееле во Велика Британија. Таа сака да ги дочека за Божиќ, тврдат извори блиски до поранешната војвотка од Сасекс.

Хари и Меган треба да пристигнат во Велика Британија околу божиќ, поради тужбите од судењето кое Меган го покрена против весникот „Мејл сандеј“.

Share

4anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english anime Your Name.

JUJUTSU KAISEN Episode 24

Attack on Titan (Dub) Episode 18

Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 2 - Uncen

Naruto Episode 220

Scroll to Top