Миа Костова позитивна на корона: Ова не е од групирање по журки

Миа Костова позитивна на корона: Ова не е од групирање по журки

пред 12 месеци

Водителката Миа Костова е позтивна на корона. Таа напиша дека не била во контакт со ниту еден од нејзините соработници и пријатели и дека не се заразила на журките.

„Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат ‘ако, така и е’ иако за воља на вистината знам кој е контактот кој се случи во неделата и не е никако поврзан со групирањето и журките . Откако бев известена ги откажав сите претстојни состаноци , фризери и салони, не сум била во контакт со ниту еден од моите соработници па ни пријатели. Така што, сметам дека од мене повеќето се безбедни. Официјално сум ковид позитивна. Ви благодарам за разбирањето и за пораките, се гледаме за едно 20 дена по улици, а на социјални мрежи ќе броиме заедно. Чувајте се“, напиша Миа.

Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат ‘ако, така и е’ иако за воља на вистината знам…

Posted by Миа Костова on Thursday, October 8, 2020

Share

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Love Live! The School Idol Movie (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven bleach

Website https://animepahe.cc: Watch Record of Grancrest War Reminiscence animepahe Episode Full free anime

Cplusplus: http://www.cplusplus.com/user/animefreakws

Wysp: https://www.wysp.ws/kissanimemx/

Scroll to Top