Модна дизајнерка е избрана за мис на САД за 2022

Модна дизајнерка е избрана за мис на САД за 2022

пред 2 години

Р’Бони Габриел е Мис на Соединетите Американски Држави за 2022 година. Таа на натпреварот за убавина ја претставуваше државата Тексас.

dobivaj vesti na viber

Нова мис ќе ги претставува САД на изборот за МисУниверзум на 14 јануари 2023 година што ќе се одржи во Њу Орлеанс.

Р’Бони дипломирала на Универзитетот во Северен Тексас со диплома за моден дизајн. Сега работи како дизајнер која создава еколошка облека и како манекенка. Нејзините хоби вклучуваат винтиџ шопинг, јога, скицирање и хула-хопинг.

Share
Scroll to Top