Навални успеал да измами руски агент кој открил дека му ставиле отров во гаќите

Навални успеал да измами руски агент кој открил дека му ставиле отров во гаќите

пред 10 месеци

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој годинава беше отруен со нервниог гас новичок, успеал да го измами агентот на руската Федерална служба за безбедност, Константин Кудрјацев.

Константин е човекот кој му ги открил деталите за неговото труење, се вели во извештајот на истражувачката група „Белингкет“.

Константин открил дека на Навални му бил ставен нервен гас новичок во неговите гаќи и дека тој паднал во кома во авионот додека од Сибир се враќал во Москва. Тој вели дека мисијата не била успешна поради одличната реакција на пилотот и лекарскиот тим во Омск, каде што Навални ја примил првата медицинска помош.

Од „Белингкет“ објаснуваат дека Навални се претставил како официјално лице од руската разузнавачка служба, а повикот бил наместен како да доаѓа од линија на ФСБ.

Константин рекол дека потоа бил испратен во Омск за да ја заплени облеката на Навални и да ги отстрани трагите од отровот. Руските власти засега не излегоа со коментар.

Владимир Путин минатата недела изјави дека „Белингкет“ е трик измислен од американските разузнавачи. Ова уследи откако „Белингкет“ ги објави имињата на неколкумина агенти на ФБС, кои со години се обидувале да го отрујат Навални.

Share

Watch Burn the Witch Episode 3

Website https://animeheaven.pro: Watch Legend of the Galactic Heroes animeheaven Episode 110 animeheaven boruto

AniWatch: Recovery of an MMO Junkie Special anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch

eX-Driver (Dub) Episode 6

Gogoanimelol tumblr: https://gogoanimelol.tumblr.com/

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/

Scroll to Top