Наполи му честиташе роденден на Елмас

Наполи му честиташе роденден на Елмас

пред 3 месеци

Од италијанскиот клуб Наполи му го честитаа 24 роденден на македонскиот фудбалер Елиф Елмас. Елмас четири години игра за Наполи, тимот со кој минатата сезона ја освои и италијанската лига.

Од Наполи се пофалија и дека за мечот од Лигата на шампионите против Реал Мадрид на 3-ти октомври, продадени се сите билети, и стадионот „Диего Марадона“ во Неапол ќе биде исполнет до последно место.

Покрај Наполи роденден на Елмас му честитаа и од Македонската фудбалска федерација.


Share
Scroll to Top