Нови 30 дена притвор за Раста

Нови 30 дена притвор за Раста

пред 1 година

Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот на раперот Стефан Ѓуриќ – Раста за уште 30 дена. Тој беше уапсен на почетокот на октомври со дрога во центарот на Белград, по што полицијата го претресе и неговиот стан, каде што пронајдоа поголема количина наркотици. По ова Раста беше обвинет за поседување и продажба на дрогата.

Судот  му го продолжил на раперот притворот заради „постоење околности и основано сомневање кои укажуваат дека за кусо време би можел да го повтори кривичното дело“, пишуваат српските медиуми.

Раста на оваа одлука имаат право на жалба во рок од три дена. Против него се води истрага поради сомнеж дека извршил кривично дело недозволено производството и ставање во промет на опојни дроги, за што може да добие казна од 3 до 12 години затвор.

Share

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

online anime AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

anime to watch Record of Ragnarok

anime websites AnimeHeaven Bleach

AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

animeheaven AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 (Dub)

tải go88
Scroll to Top