Нè сликаше девојка од Азија, вели Шекеринска за фотката со Бобо и Ада

Нè сликаше девојка од Азија, вели Шекеринска за фотката со Бобо и Ада

пред 9 месеци

Поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска објави семејна фотка на својот Фејсбук профил. Таа е на одмор со фамилијата, надвор од Македонија, а се пофали и дека си поминува убаво со ќерката Ада и сопругот Бобо.

„Очекувано, најдобрата фотографија ни ја направи една насмеана девојка од Азија. Стереотип, ама добар“, вели Шекеринска.

Минатата недела, Шекеринска повторно беше актуелна во мдиумие, откако имаше драматичен лет, па авионот едвај слетал од Виена на аеродромот во Скопје.

Share
Scroll to Top