Откако го купи Твитер, Илон Маск со мајка му под рака дојде на Мет гала

Откако го купи Твитер, Илон Маск со мајка му под рака дојде на Мет гала

пред 2 години

Илон Маск на Мет гала се појави во неговата мајка Маје Маск. Тој беше облечен во црн смокинг, додека неговата мајка во долг елегантен бордо фустан од кадифен материјал надополнет со долг ѓердан.

dobivaj vesti na viber

Ова е прво појавување на Маск откако го купи Твитер за 44 милијарди долари. Тој во изјава за Vogue Met Gala 2022 Livestream рече дека Твитер ќе го направи поинклузивен, односно да го има остатокот од светот на Твитер и дека на луѓето им е интересно, забавно и смешно, и тоа им го прави животот подобар.

Share
Scroll to Top