Папата Франциск нема да ја предводи новогодишната миса

Папата Франциск нема да ја предводи новогодишната миса

пред 1 година

Папата Франциск нема да ги води богослужбите по повод Новата година поради болки во грбот и десната нога, соопштија од Ватикан. Ова е првпат папата, кој месецов наполни 84 години, да не присуствува на богослужбата.

Службата ќе ја води кардинал Џовани Батиста Ре, а во петок државниот секретар, кардинал Пјетро Паролин.

Папата ќе ја предводи пладневната миса на 1 јануари, како што беше планирано.

Share

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime flix Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 15

ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 7

ANIMEFLIX My Hero Academia Episode 6

My Hero Academia Season 4

Scroll to Top