Партнерот и подари букет црвени рози: Мартија Станојковиќ славеше матура

Партнерот и подари букет црвени рози: Мартија Станојковиќ славеше матура

пред 9 месеци

Кумановската Мартија Станојковиќ прослави матура со нејзините соученици од Нова. Таа на Инстаграм  објави неколку фотографии од нејзината матурска вечер.

За оваа пригода кумановката се одлучила за долг црн фустансо гол грб, надополнет со накит и чанта.

Мартија за матурската имала и партнер кој и подарил букет од црвени рози.

Македонската јавност ја запозна Мартија како учесничка во шоуто за таленти во Србија „Пинкови ѕвездички“. Таа во моментов е актуелна по ноќните свирки кои најчесто ги има во познат скопски локал заедно со Либеро Бенд, но и настапува со нејзини колешки од помладата генерација.

 


Share
Scroll to Top