Пеколни температури до 43, цел викенд натпросечно жешко

Пеколни температури до 43, цел викенд натпросечно жешко

пред 2 месеци

Сончево и натпросечно топло време, со температури до 43 степени нè очекуваат до крајот на викендот, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи. Пеколните горештини ќе бидат дополнети со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 35 до 43 степени. УВ зрачењето е 9, со што продолжува портокаловата фаза и препораките да не се излегува на сонце.

Во Скопје, сончево и натпросечно топло со слаб до умерен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне 42 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ, исклучително топлото време ќе продолжи до 6 август, а температурите ќе бидат натпросечни за овој период од годината.

Share

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Watch Ash's Journey Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch Kimi no Iru Machi OVA animepahe Episode 2 animes online

ANIMEFLIX: Shomin Sample anime episode 12 online free at https://animeflix.nl demon slayer animeflix

Peatix: https://peatix.com/user/8951683/view

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home

Scroll to Top