Пере од „Нокаут“ стана татко: Ова за мене е благослов

пред 2 месеци

Македонскиот пејач Никола Перевски-Пере од групата „Нокаут “ ја доби својата трета ќерка.

Весте ја сподели неговиот брат, кој соопшти дека Пере и Јована ја добиле Софиа Перевска.

За љубовта со Јована, која првпат ќе стане мајка, Пере со возбуда ни раскажува колку е среќен. „Неодамна се свршив со Јована, мојата долгогодишна љубов. Дознав дека повторно ќе станам татко, и тоа трет пат на ќерка, што за мене е огромен благослов. Друг многу значаен момент за мене е тоа што мојата мајка извојува една многу тешка победа и сега со нетрпение и со нови сили го очекува петтото внуче“, ни раскажа неодамнаНикола Перевски-Пере за „Репортер.мк“.

„Иако бевме разделени со Јована, не престанав да ја сакам“, Пере проговори за новата сопруга со која чека ќерка

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top