Перо Антиќ со синовите на мечот Црвена Звезда – Олимпијакос

Перо Антиќ со синовите на мечот Црвена Звезда – Олимпијакос

пред 1 година


Македонскиот кошаркарски ас и актуелен претседател на КФСМ, Перо Антиќ, во Белград го следеше мечот од Евролигата меѓу Црвена Звезда и Олимпијакос. Тој се одзва на кампањата „Семејни вредности“ на српскиот клуб и на натпреварот ги донесе и своите синови.

Перо Антиќ во кариерата играше и за Црвена Звезда и за Олимпијакос. Со грчкиот клуб стигна и до европската круна.

Share
Scroll to Top