Позната американска водителка среде емисија доживеала мозочен удар

Позната американска водителка среде емисија доживеала мозочен удар

пред 12 месеци

Познатата американска водителка, 56. годишната Венди Вилијамс, според последните пишувања на магазинот Globe, пред неколку дена претрпела мозочен удар, за време на водењето на нејзината емисија.

Контроверзната водителка ги загрижи фановите, кога на социјалните мрежи се појавија фотографии од нејзините потечени стапала.

Сите биле убедени дека сликите се резултат на прогресивното отекување на меѓуклеточното ткиво, симптоми кои ги забележала камерата, а кои се поврзауваат со еден вид на мозочен удар.

Како што пренесува таблоидот, во емисијата која била прикажана на 23. ноември, водителката додека разговарала со пејачката Адел, имала потешкотии во изговарање на поедини зборови, како и одржување со концентрацијата. Делувало како да ја губела свеста во неколку наврати.

Засега Венди се нема огласено по повод ваквите гласини, а нејзината состојба ја анализирал неименуван лекар, кој изјавил дека станувало збор за минлив исхемички напд, познат како TIA, што претставува еден вид на мозочен удар.

Според зборовите на медицинскиот експерт, ако ваквата состојба не се третира, истатата би можела да придонесе до вистински мозочен удар, со кој мозокот ќе престане да работи, а телото ќе биде парализирано. Во некои од случаите ваквите испади резултираат и со смрт, вели тој.

Иако нејзиното цик-цак движење и неможноста за правилно да ги изговори некои зборови, како што е љубомора, па дури и името на самите пејачи, некои од фановите го протолкуваа како еден вид на мозочен удар.

Таблоидот Gossip Cop напоменува дека Венди и претходно имала слични сцени во текот на водењето на емисијата, а истите биле резултат на нејзината долгогодишна борба со алкохолизмот.

Share

Watch Nanaka the Distraction Episode Full

Watch anime online for free at WCOStream anime sites

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven: Dragon Lancer (Dub) anime episode 1 online free at https://animeheaven.pro anime online

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/gogoanimebe/

Scroll to Top