Познат диџеј се утепал од пиење и јадење па сега плаче по Инстаграм за сметката од 200.000 фунти

Познат диџеј се утепал од пиење и јадење па сега плаче по Инстаграм за сметката од 200.000 фунти

пред 1 година

Поранешниот радиот диџеј на Би-би-си, Чарли Слот се изненадил кога во еден од најексклузивните ресторани во Дубаи добил сметка од 200.000 фунти.
Слот на својот профил на Инстаграм ја објавил сметката која вклучува 53 шишиња шампањско, шише вотка, две шишиња текила, шише коњак и разни јапонски јадења. Фактурата е издадена во локална валута (дирхам ОАЕ), а е издадена во хотелот „Five Palm Jumeirah“.

„Кога ‘занесувањето’ ќе тргне наопаку“, напишал тој покрај фотографијата.
„Дали може на рати?“, прашал тој, означувајќи го хотелот во објавата.

„Извинете, Чарли. Знаете дека не даваме на рати затоа што веќе разговаравме за тоа. Дали можете да дојдете во нашата главна канцеларија затоа што директорот сака итно да разговара со вас за оваа сметка?”, му одговориле тие и додале во хаштагот „имаше многу садови за миење“.

„Дејли мејл“ пишува дека сметката настанала во период од неколку дена, а кога требало да се плати, сè му било пресметано на една сметка.

Според нив, Слот се почестил себеси и седумте пријатели со разни скапи јадења и пијалоци – шампанското Ace of Spades Rose Champagne, текилата Don Julio iz 1942., шише Belvedere вотка која чини 3.500 евра, и шише коњак Remy Louis VIII кое чини 7.000 евра.

Share

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Your Name.

stream anime online Fairy Tail

AniWatch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 18

stream anime online AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

tải go88
Scroll to Top