Почина американската глумица Роми Валтал

Почина американската глумица Роми Валтал

пред 3 години

Американската глумица Роми Валтал, почина на 57. годишна возраст. Таа починала на 19. април годинава, а медиумите деновиве ја пренесоа тажната вест.

Валтал починала од срцев удар, а веста ја потврди нејзините син Морган Кранц, кој исто така е глумец. Роми беше позната по нејзината улога во акциониот трилер „Човек без лице“ (Face/Off).

Таа во тој филм глумеше заедно со главните актери Џон Траволта и Николас Кејџ.

Share
Scroll to Top