Почина рок легендата Ван Хален

Почина рок легендата Ван Хален

пред 12 месеци

Легендарниот гитарист Едвард Ван Хелен почина денес долгата борба со ракот на грлото. Веста за смртта на американско холандскиот музичар ја објави неговиот син музичарот Волф ван Хален.

„Не можам да верувам дека морам да го напишам ова, но мојот татко, Едвард Лодевик Ван Хален, утрово ја загуби долгата и мачна битка со ракот. Тој беше најдобриот татко што некогаш можев да го посакам. Секој момент што го споделував со него на, и надвор од сцената, беше подарок“, напиша неговиот син на „Твитер“.

Share

4Anime: Doraemon the Movie: Nobita's Dinosaur anime episode Full online free at https://4anime.biz haikyuu season 4 4anime

Watch anime online for free at AnimeDao darling in the franxx animedao

AnimeFLV: Kobato. anime episode 24 online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Watch anime online for free at KissAnime kissanime one piece

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/animefreakws/1243711/

Linktr: https://linktr.ee/animefreakws

Scroll to Top