Почина фудбалскиот агент Мино Раиола, два дена откако медиумите објавија лажна вест дека е мртов

Почина фудбалскиот агент Мино Раиола, два дена откако медиумите објавија лажна вест дека е мртов

пред 2 години

Еден од најпознатите фудбалски агент, Мино Рајола, почина денес на 54 години во клиника во Милано соопшти неговото семејство. Ова доаѓа два дена откако медиумите објавија лажна вест дека Раиола почина, па тогаш самиот агент ја демантираше информацијата.

dobivaj vesti na viber

Во јануари годинава се дозна дека легендарниот фудбалски агент е тешко болен. Тој ќе остане запаметен како еден од најдобрите и најуспешните агенти во историјата на фудбалот. Им беше менаџер на Ибрахимовиќ, Балотели, Де Лихт, Халанд, Погба, Верати и многу други.

Семејството на Раиола ја потврди веста за смртта и напиша дека мисијата на Мино била да го направи фудбалот подобро место за играчите.

Share
Scroll to Top