Почина Ѕинго, Фудбалската федерација емотивно се прости од него

Почина Ѕинго, Фудбалската федерација емотивно се прости од него

пред 10 месеци

Во 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник, прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федерација на Македонија, пишува на официјалниот профил на Фудбалската репрезентација на Македонија.

„Македонскиот фудбал денес го загуби еден од своите најдобри и најважни фудбалски работници во својата историја. Ми беше чест што го познавав и соработувавме со Љубисав Иванов – Ѕинго, а навистина е безпредметно воопшто да набројуваме со што сѐ го задолжи нашиот фудбал и Фудбалската федерација на Македонија.

Наша должност е да продолжиме по патот кој тој го трасираше. Да се грижиме за федерацијата и луѓето, да се грижиме за македонскиот фудбал.

Во име на Фудбалската федерација на Македонија и целото фудбалско семејство, изразувам најдлабоко сочувство до семејството на Љубисав Иванов – Ѕинго. Нашите мисли сѐ со Вас.“, напиша Муамед Сејдини, претседателот на Фудбалската федерација на Македонија.

 

Share

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Utakata Episode 12

Website https://wcostream.cc: Watch Indie Anibox: Selma's Protein Coffee wcostream Episode Full black clover wcostream

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimelol/

Behance: https://www.behance.net/animeflixnl/

Scroll to Top