Принцезата Јуџин е бремена, со сопругот го чекаат второто дете

Принцезата Јуџин е бремена, со сопругот го чекаат второто дете

пред 1 година

Принцезата Сара Фергусон позната како Јуџин е бремена. Со сопругот Џек Брунксбенк го чекаат второто дете, потврдија од Бакингемската палата, а пренесе „Би-би-си“. Јуџин е ќерка на поранешниот принц Ендру, кого кралот Чарлс го исфрли од кралското семејство, а бебето ќе биде 13-то во редот за престолот.

„Семејството е воодушевено и Авугуст е пресреќен што ќе добие брат“, изјавија од палатата.

За Јуџин во февруари 2022 година го доби синот Август Филип Хавк Броксбанк, а претходно во 2018 се омажи за британскиот трговец на вина Брунксбенк во капелата свети Јуриј во Виндѕор.

Share
Scroll to Top