„Принцезо, ќе го победиш ова“, познат спортист се моли за својата четиримесечна ќерка, која боледува од леукемија

„Принцезо, ќе го победиш ова“, познат спортист се моли за својата четиримесечна ќерка, која боледува од леукемија

пред 4 месеци

Поранешниот спортист и реална ѕвезда, 30-годишниот Британец Ешли Кејн, и неговата девојка Софија Вораги, се молат и се надеваат дека бргу ќе најдат донор за четиримесечната ќерка Азајлија Дајмонд, која боледува од леукемија.

Нивната ќерка веќе два месеца се бори со ракот, а Ешли за нејзината состојба редовно ги известува фановите на социјалните мрежи. Тој на „Инстаграм“ сподели и фотографии со Азајлија.

„Ќе трепнеш и четири месеци поминаа. Не можам да верувам колку порасна. Убаво е да се види како расте и се развива, без разлика на ракот и хемотерапијата“, напишал тој.

Тој вели дека се гордее што не промашил ниту еден ден, а да не биде со неа. Вели дека секој ден ја гледа, танцувал со неа, па ѝ кажувал колку ја сака.

„Не планирам тоа бргу да прекине“, изјавил Ешли.

„Азајлија заврши со втората рунда хемотерапија и сега е во процес на закрепнување, со надеж дека многу бргу ќе се најде донор и ќе може да замине на трансплантација“, открил Ешли.

Тој вели дека ова за него било најстрашното и најболно искуство што го доживеал.

Дознав дека мојата ќерка има редок и агресивен вид рак во крвта, кој ѝ создава многу компликации. „Мама и тато те сакаат, принцезо. Одиме шампионке. Ти го можеш тоа и ќе победиш“, ѝ порачал Ешли.

Share
Scroll to Top