Пченка на жар со лимета и сирење

Пченка на жар со лимета и сирење

пред 2 години

Состојки:
1/4 чаша мајонез, 1 лажичка рендана кора од лимета, 1/4 лажичка чили во прав, сол, 1/2 чаша фета сирење, 4 клавчиња пченка.

dobivaj vesti na viber

Подготовка:
Во сад измешајте мајонез, рендана кора од лимета, чили и малку сол. Издробете го фета сирењето и ставете го во чинија. Пченката ставете ја на скара и премачкајте ја со претходно измешаната смеса, па валкајте ја во кфета сирењето.

Share
Scroll to Top