Ракометарките на Норвешка се новите европски шампионки

Ракометарките на Норвешка се новите европски шампионки

пред 12 месеци

Ракометарките на Норвешка се новите европски шампиони. Денес во финалето тие ја совладаа репрезентацијата на Франција со 22:20.

Норвешка успеа да го скрши отпорот на Франција и да стигне до осмата титула европски шампиони во историјата.

Кристијансен, Морк и Скогранд ја предводеа Норвешка со по четири гола, а Фопа беше најефикасна во поразениот тим со пет погодоци.

Претходно, во мечот за третото место Хрватска ја победи Данска 25-19.

 

Share

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

free anime online How NOT to Summon a Demon Lord Ω

My Hero Academia (Dub) Episode 7

AniWatch The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 8

anime streaming AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Scroll to Top