Рафаел Надал и Мери Перело чекаат син, откри тенисерот за шпански магазин

Рафаел Надал и Мери Перело чекаат син, откри тенисерот за шпански магазин

пред 2 години

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и неговата сопруга Мери Перело го очекуваат нивното прво дете по 17 годишна врска.

dobivaj vesti na viber

Тие за шпанскиот магазин „Хола“ откриле дека чекаат момче.

Истиот магазин ја објави веста за бременоста во јуни, по неколку неделни гласини дека сопругата на Надал од детството, е бремена. Таа беше забележана во јавноста во широка облека. Истата недела, Надал ја потврди веста на прес-конференција одржана во Мајорка.

Тие тврдат и дека славната двојка би можела да го именува својот син Себасти, со оглед на тоа дека тоа е името на таткото и прадедото на Рафаел.

Познатиот пар се венча во октомври 2019 година на Мајорка.

Share
Scroll to Top