Ричард Донер на 90 години ќе го режира „Смртоносно оружје 5“

Ричард Донер на 90 години ќе го режира „Смртоносно оружје 5“

пред 9 месеци

Режисерот Ричард Донер на 90 години ќе го режира петтиот дел на хит филмот „Смртоносно оружје“. Ова ќе биде последното појавување на Мел Гибсон и Дени Гловер во улогите на детективите Мартин Ригс и Роџер Мертау.

„Ова е последниот филм, ви го ветувам тоа. Моја привилегија и должност е да ставам крај на серијалот. Ќе биде возбудливо“, рече Донер, кој својот последен филм го сними во 2006 година.

Првиот филм на „Смртоносно оружје“ излезе во 1987 година, а од 1989 до 1998 година доби уште три продолженија. Сите четири филма ги режираше Донер.

Share

AnimeFLV: Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato anime episode Full online free at https://animeflv.uk animes online

Website https://twistmoe.net: Watch Dae Jang Geum: Jang Geum's Dream 2 twistmoe Episode 26 anime sites

Bishoujo Senshi Sailor Moon: Sailor Stars - Hero Club Episode 3

Girly Air Force Episode 12

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Bitrated: https://www.bitrated.com/animefreakws

Scroll to Top