Се запознале случајно, а на свадба им пеел Халид Бешлиќ: Љубовната приказна на Лука и Вања Модриќ

Се запознале случајно, а на свадба им пеел Халид Бешлиќ: Љубовната приказна на Лука и Вања Модриќ

пред 2 години

Вања и Лука Модриќ се еден од најхармоничните и најстабилните парови на јавната сцена. Со нив двајца не се поврзува ниту еден скандал, а во љубовна врска се уште од 19-годишна возраст на Модриќ, односно од самиот почеток на кариерата.

dobivaj vesti na viber

Лука и Вања се венчаа во 2010 година и ги имаат трите деца, Ивано, Ема и Софија. Вања од почетокот му е најголема поддршка на нејзиниот сопруг, а откако се заедно, во јавноста не се појави ниту една негативна приказна за нивната врска.

Здравко Мамиќ еднаш раскажа како Лука Модриќ бил крајно дисциплиниран од почетокот. Зборувајќи за својата работна етика, Мамиќ рече дека Вања го снимала секој негов натпревар и дека Модриќ го гледа кога доаѓа дома за да ги види грешките што ги направил. Љубовната приказна на најдобриот хрватски фудбалер и економист Вања Босниќ започна кога тој имал 19, а таа 25 години.

Работела во агенцијата на Мамиќ, а младиот фудбалер штотуку ја започнал кариерата. Се започнало со телефонски разговор кој траел три часа, а работите станале сериозни по шест месеци, кога почнале да живеат заедно. Тие се венчале по четири години врска, на 12 мај 2010 година во Загреб. Венчавката била во црквата Богородица Лурд, а свадбата се одржала во Вестин, а медиумите ја нарекоа свадба на годината. На свадбата пеел Халид Бешлиќ кој Лука Модриќ го резервирал две години однапред.

Недолго по венчавката се родил нивниот син Ивано. Три години подоцна се родила Ема, а Софија во 2017 година. 

Share
Scroll to Top