Се исели сопругата на Кевин Костнер од вилата и отиде во куќичката за послуг

Се исели сопругата на Кевин Костнер од вилата и отиде во куќичката за послуг

пред 12 месеци

Пред домот на славната двојка во Санта Барбара, Калифорнија, чиј брачен хаос ги полнеше медиумските колумни во последните месеци, забележани се големи камиони во движење, а тоа ги подгреа шпекулациите дека Баумгартнер се сели среде нивниот развод. .

„Кристин зема правен совет според предбрачниот договор и го напушта семејниот дом“, изјави извор за People, додавајќи дека таа „ќе престојува во помала куќа на имотот што се користел како стан за персоналот“. Извор близок до парот открил дека тоа е „привремено решение“ и дека дизајнерката на чанти „се уште бара друга куќа“.

Кристин се одлучила на тој потег за да не им го наруши животот на своите деца кои наесен се враќаат на училиште. „Кристин се труди да одржи сè што е можно понормално. Нејзиниот единствен фокус се децата“, рекол изворот. Купишта картонски кутии, веројатно полни со нејзините работи, биле наредени околу камионите паркирани во дворот.

Костнер (68) најверојатно се уште одмара во Аспен со своите три деца. На почетокот на месецов, судијата ѝ наредил да го напушти домот до 31 јули, почитувајќи ги условите од нивниот предбрачен договор, кој бил потпишан во 2004 година.

Судијата подоцна пресуди дека на поранешната манекенка ѝ е потребна согласност од нејзиниот поранешен партнер пред да извади какви било предмети, освен нејзините лични работи, од нивниот дом. Костнер пред судот изјавил дека се плаши дека Кристин, која поднесе барање за развод во мај, ќе го „ограби“.

Во судските документи, извештаите на Page Six, Костнер рече дека Кристин покажала вознемирувачка тенденција во текот на изминатите неколку месеци, и пред и по разделбата, да располага со својот имот без негово знаење или согласност, особено откако овој случај е поднесен.

Документите покажаа дека таа му платила на кривичен адвокат од Лос Анџелес 25.000 долари од посебните имотни фондови на Костнер без негово знаење. Сепак, Кристин рече дека не ја „оголувала куќата“ и тврди дека на адвокатот на актерот му ги дала сликите од предметите што планирала да ги земе.

Покрај условите за живеење, судијата на почетокот на овој месец пресудил дека актерот мора да ѝ плаќа на поранешната сопруга 129.755 долари месечно за издршка, а исто така му наредил да покрие 200.000 долари за адвокатски трошоци и 100.000 долари за форензика.

Share
Scroll to Top