Се породи Кристина Ричи, а ќерката ја крсти Клеопатра

Се породи Кристина Ричи, а ќерката ја крсти Клеопатра

пред 2 години

Холивудската актерка Кристина Ричи (41) објави на Инстаграм се породила со ќерката Клеопатра. Ова е нејзино прво дете во бракот фризерот Марк Хемптон. Парот се венчаше во октомври.

„Бебето Клео е тука, многу заљубени во неа. Таа го има најневеројатниот татко“, напиша таа.

Ова е второ дете на Ричи, која има и седумгодишен син од првиот брак. Таа доби целосно старателство врз него во април по непријатниот развод од снимателот Питер Хердеген, кого го обвини за домашно насилство.

Share
Scroll to Top