Се самоуби пејачот на „Гранд“, Драган Митиќ

Се самоуби пејачот на „Гранд“, Драган Митиќ

пред 1 година

Фолк-пејачот Драгиша Митиќ- Гиле се самоубил денеска во неговата семејна куќа во селото Тител покрај Белград, пишува српски „Курир“. Според нивни извори, Гиле се обесил, а причината за самоубиството, наводно, се големите долгови што ги имал и не можел да ги плати.

Гиле пеел 20 години, а од 2015 година снимал песни за „Гранд продукција“.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime online Naruto (Dub)

4anime.biz My Hero Academia Season 4

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

watch animes Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

Attack on Titan Season 2

Scroll to Top