Синот на Оливер Мандиќ притворен поради семејно насилство

Синот на Оливер Мандиќ притворен поради семејно насилство

пред 2 години

Судот во Белград му одреди 30 дневен притвор на Даријан Мандиќ, синот на познатиот пејач Оливер Мандиќ.

Тој е обвинет за семејно насилство над неговата поранешна сопруга. Обвинителството приложило докази до судот, а на сослушувањето тој се бранел со молчење.

Претходно Даријан ги прекршил мерките за забрана на комуникација и доближиување на сопругата.

 

Share
Link with us
  • tại rikvip apk tai rikvip apk rikvip
  • rikvip rikvip 2020 tải rikvip 2020
  • tải sunwin sun win 789 tại sunwin cho ios
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top