Слеш најави нов албум на „Ганс ен роузис“

Слеш најави нов албум на „Ганс ен роузис“

пред 5 месеци

Еден од најпознатите светски гитаристи, Слеш, најави дека во 2021 година ќе биде објавена нова музика од „Ганс ен роузис“ и дека освен сингловите на коишто работат со новиот пејач, Мајлс Кенеди, до крајот на годината ќе промовираат и албум.

Слеш и басистот на еден од најпопуларните бендови во осумдесеттите и деведесеттите, Даф МекГаген, веќе имаат готови песни што ќе се најдат на албумот на легендарната група.

„Даф и јас веќе некое време спремаме нова музика. Едноставно, не можам да забавам и да не правам ништо, дури и во пандемија кога сè стои“, изјавил славниот рокер.

 

Share

GoGoAnime gogoanime jojo: Watch Black Clover Episode 91 (https://gogoanime.be/m/dBPz/ep-91)

AniWatch anime stream: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 8

Scroll to Top