Совршена летна пунџа за 30 секунди (Видео)

Совршена летна пунџа за 30 секунди (Видео)

пред 3 години

Летото стига, а со него и незадолжителните и практични фризури. Еве една која ќе ја обожавате.

Пунџите се фризури кои никогаш не излегуваат од мода, а последниве години се многу актуелни. Се носат високи, ниски, „уредни“, незадолжителни и „бушави“, буквално сите видови на оваа фризура се во тренд.

Покрај тоа што убаво и елегантно изгледа, пунџата е доста практична фризура, особено за врелите летни денови, затоа што со неа во исто време ќе изгледате елегантно и ќе имате средена коса, а ќе ја избегнете и жештината.

Ние денес ви претставуваме една пунџа која го освои Интернетот, таканаречена „паунова пунџа“, која прекрасно изгледа, а се прави суперлесно и брзо, па е одлична опција за утринското брзинско спремање, но и за дневните и вечерните излегувања

Сè што ви е потребно се едно ластиче за коса и марама по ваш избор.

Погледнете го туторијалот:

Share
Scroll to Top