Социјалните мрежи полни со коментари „Тејлор Свифт победи на Супер Боул“

Социјалните мрежи полни со коментари „Тејлор Свифт победи на Супер Боул“

пред 3 недели

Тејлор Свифт беше очекувано најголемата ѕвезда на Супер Боул синоќа.

Откако тимот на нејзиното момче Тревис Келче победи со 25-22 по продолжение, Тејлор го бакна Тревис и нивниот бакнеж по натпреварот стана вирален.

Шегата стана вирална: „Тејлор Свифт го освои Супер Боул“.

Твитер е преплавен со обожаватели на Тејлор Свифт кои споделуваат фотографии и видеа од нејзиното славење по победата на Келси.

Двојката се сретнала на теренот по натпреварот и долго се гушкале и бакнувале.

Многумина очекуваа Келче да ја запроси Тејлор, но тоа не се случи.

Share
Scroll to Top