Со високи штикли и откопчани фармерки Ријана на прошетка во Беверли Хилс, пејачката брои ситно до породувањето

Со високи штикли и откопчани фармерки Ријана на прошетка во Беверли Хилс, пејачката брои ситно до породувањето

пред 9 месеци

Со високи штикли, во монохромски кроп топ со лого на „Рејџ агенс д машин“ и широки откопчани фармерки, Ријана во деветтиот месец од бременоста се прошета низ Беверли Хилс.

Таа беше заедно со нејзниот партнер Асап Роки.

Пејачката во февруари за време на настапот на полувремето на Супербоул откри дека чека второ дете со раперот и со тоа стана првата бремена изведувачка на крајот од НФЛ плејофот.

Минатиот мај, парот го доби својот прв син, RZA Athelston Mayers, кој го доби името по водачот на кланот Ву-Танг.

Во интервју за британски Вог, објавено веднаш по Суперболот, Ријана раскажа дека размислувала за легендарното искуство да стане мајка.

„Тоа е се. Навистина не се сеќавате на животот пред тоа, тоа е најлудото нешто. Буквално се обидуваш да го запомниш – има фотографии од мојот живот и пред тоа – но чувството, желбите, работите што ги сакаш, едноставно не го препознаваш сето тоа бидејќи ментално не си дозволуваш ни да одиш толку далеку. , бидејќи… не е важно“, раскажала пејачката.

 

Share
Scroll to Top