Те чекам да се вратиш за да ги оствариме соништата, рече сопругата на машиновозачот кој загина во Грција

Те чекам да се вратиш за да ги оствариме соништата, рече сопругата на машиновозачот кој загина во Грција

пред 1 година

Сопругата на машиновозачот (28) кој загина вчера во смртоносната железничка несреќа кај Лариса, се огласи на социјалната мрежа „Фејсбук“.

„Љубов моја, чекам да се вратиш, заедно да ги оствариме нашите соништа, тука сум и те чекам. Чувај ме од горе. Ќе те сакам засекогаш“, напиша таа.

За потсетување, меѓуградскиот патнички воз кој сообраќал од Атина до Солун со голема брзина се судри со товарен воз надвор од градот Лариса во централна Грција. Од ударот настана пожар во дел од патничките вагони, пришто најмалку 57 лица загинаа, а десетици се повредени.

 

 

Share
Scroll to Top