(Фото) Брена и Бобо крстарат на јахта од 6 милиони евра низ Јадранот

(Фото) Брена и Бобо крстарат на јахта од 6 милиони евра низ Јадранот

пред 10 месеци

Балканската ѕвезда Лепа Брена со сопругот Боба летните топли денови ги поминуваат на јахта 6.000.000 евра, крстарејќи низ Јадранот. Двајцата досега посетија неколку егзотични дестинации.

Папараците последен пат ги снимија во Црна Гора, далеку од гужвата и големиот број туристи. Биле видени во ресторан кој е познат по тоа што тешко може да се обезбеди влез. Блиски извори до нив велат дека сакале да бидат што подалеку од центарот на случувањата во Будва и љубопитните погледи.

Брена често на јахтата прима гости, а меѓу последните беше Маријана Антонијевиќ, која покажа фотографии од јахтата. Има шест спални соби, а една од нив има сопствена бања.

Дека Брена и Боба се грижеа за секој детал говорат и брендираните крпи кои се во иста боја со плочките. Секако, тука е и големата дневна соба, мермерната маса и огромниот телевизор.

 

 

Share
Scroll to Top