(Фото) Наоми Кембел на 53 години доби син

(Фото) Наоми Кембел на 53 години доби син

пред 10 месеци

Манекенката Наоми Кембел доби син на 53 години. Веста ја објави веста на „Инстаграм“ ѝ порача дека „никогаш не е доцна да се стане мајка. Наоми објави и фотографија од синот и ќерката која го држи за рака.

„Мил мој, знај дека си сакан над сите граници и опкружен со љубов од моментот кога нè удостои со твоето присуство, вистински дар од Бога, благословен. Добредојде момче. Никогаш не е доцна да станеш мајка“, рече Наоми.

Таа доби бројни пораки од пријателите и фановите, а многумина ја прашаа и за името, но Кембел не ги удостои со одговор.

 


Share
Scroll to Top